Impreza 0%?

Czy można imprezować bez alkoholu? Można. Czy warto imprezować bez alkoholu? Nooo właśnie…

Imagens-Evangélicas_-2

Na początku pragnę zaznaczyć, że oczywiście alkohol nie jest czymś złym, jest dla ludzi, nomen omen dojrzałych. Problem zaczyna się wtedy kiedy nie wyobrażamy sobie spotkania ze znajomymi bez odpowiedniego trunku, albo kiedy przeżywamy dramat nie mogąc się napić musząc po wszystkim prowadzić samochód. Zastanawialiście się czemu tak jest? To dość przykre, bo chyba oznacza to, że bez odpowiedniego rozluźnienia nie potrafimy ze sobą być, rozmawiać ze sobą, pójść na parkiet, no i szybko się sobą nudzimy.

Każdy na pewno zna osoby dla których impreza = alkohol. No i właśnie tu zauważam sens tego by czasami w ogóle nie pić na imprezach, pokazać, że się da. Jeśli pijesz i wcale nie zamulasz gdzieś w kącie, a dobrze się bawisz to z pewnością Twoja postawa będzie czymś co zastanowi człowieka, który ma problem z alkoholem. Do takiego człowieka dojdzie, że to co robi nie jest fajne, i  że „wspomagacze” nie są mu naprawdę niezbędnie potrzebne. Już za chwilę będziemy świętować andrzejki, więc zachęcam z całego serduszka abyś pomyślał/-a o tych ludziach, których jest Ci żal patrząc jak się zataczają po 2. godzinie imprezy. Nic tak nie da im do myślenia jak Twoja postawa.

Bóg nie umieścił człowieka na zlo­dowa­ciałej pla­necie, Bóg od­dał ludzi w ręce ludzi, po­wie­rzył ich tros­ce in­nych ludzi.

Phil Bosmans

Reklamy