Bóg nie umarł!!!

bogW ostatnim czasie spotykam się z coraz częstszymi przypadkami zachorowań na nowotwory w śród moich znajomych, kolegów. Często ludzie pytają – dlaczego? Dlaczego tak młodego człowieka spotyka tak trudne doświadczenie? Co na to Pan Bóg? Dlaczego na to pozwala? Czy On w ogóle istnieje, żyje? Czasem bywa tak, że ludzie stawiając czoła tego typu doświadczeniom tracą wiarę. Wątpią w istnienie Boga.

Jeżeli kiedy kol wiek gadałeś z agnostykiem, ateistą czy z kimś obrażonym na Pana Boga i próbowałeś udowodnić mu, że Bóg istnieje to wiesz, że to bywa trudne.

Wczoraj z młodzieżą oglądałem film „Bóg nie umarł”. Bohater tego filmu Josh ma podobne zadanie, ma udowodnić, że Bóg nie umarł, że istnieje. Josh rozpoczynając studia na jednym z wykładów trafia na profesora, który jest fanatycznym ateistą. Ów profesor na pierwszym wykładzie każe swoim studentom napisać na kartce tezę Friedricha Nietzschego: Bóg umarł i podpisać się pod nią. Kto tego nie zrobi może zrezygnować z zajęć bądź udowodnić, że Bóg nie umarł. Josh podejmuje wyzwanie. Nie będę Ci streszczał tego filmu. Sprawdź sam, co zrobił nasz bohater, jakich metod używał i czy udało mu się obronić tezę, że Bóg nie umarł.

Moim zdaniem film jest świetny i warto go obejrzeć. Co mnie zafascynowało? Przede wszystkim sposób w jaki Josh mówił o Panu Bogu. Dzieląc się swoją wiarą, mówił to prosto z serca. Dzielił się tym, co czuje, co przeżywa. Wiarą warto się dzielić, warto mówić o Bogu głośno i odważnie. Człowiek wierzący to człowiek odważny.

W tym tygodniu rozmawiałem z pewną dziewczyną, która jest w klasie maturalnej. Przeżywała właśnie Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje głosił ksiądz z grupą młodzieży. Na początku do tej formy rekolekcji ta maturzystka podeszła z dużym dystansem. Gdy jednak zaczęła słuchać świadectw tych młodych ludzi i zobaczyła, że to jest naturalne, że ci ludzie tym żyją. Że mówią to prosto z serca, zmieniła swoje nastawienie. Zafascynowało ją to, że w tych ludziach jest taka odwaga.

Bądźmy odważni. Przekażmy światu, że Bóg nie umarł!!!

gods_not_dead.jpfg

Reklamy